Podczas urlopu warto wybrać się na krótsze lub dłuższe wakacje. Dzięki wyjazdom można naprawdę odpocząć i zwiedzić kawałek świata. Na początek nie trzeba wybierać się aż za Ocean. Można postawić na zagranicznych sąsiadów. Wśród nich znajduje się miedzy innymi pachnąca świeżymi bagietkami Francja. Jej urok zdobył serca wielu turystów. Warto przekonać się, czy zadziała także na nas samych. Zwiedzając zwróć uwagę na otaczającą architekturę Zabytki, które najczęściej są zwiedzane w Paryżu to stały kanon atrakcji z wieżą Eiffla na czele. Dobrze sprawdzi się wcześniej opracowany plan zwiedzania każdego z nich.

Ponieważ działając chotycznie możemy źle zarządzać czasem oraz pieniędzmi, przez co wycieczka stanie się nieprzyjemna. Nawet krótki wyjazd to dobra okazja do zapoznania się z interesującą, paryską architekturą. Polecanym miejscem jest wzgórze Montmartre, na którym umieszczono piękną bazylikę Sacré-Cœur. Zachwyca ona swoją monumentalnością i bogactwem wystroju. Fotografie robione w tym miejscu są wyjątkowymi pamiątkami. Bardzo duża liczba zwiedzających nie powinna zrazić do wejścia na sam szczyt wzgórza, ponieważ wysiłek jest warty podjęcia. Architektura kolejnej znanej na całym świecie budowli, jaką jest Notre Dame także urzeknie każdego turystę. Średniowieczny styl katedry, a także piękne witraże w oknach to cenny widok konieczny do zapamiętania. Spacerując we wnętrzu świątyni bez większego problemu można poczuć jej wyjątkową atmosferę.

Istotnym punktem na mapie zwiedzania będzie również popularne muzeum LOUVRE. Bez próby jego zwiedzenia nie powinno się wyjeżdżać z francuskiej stolicy. Podobno chcąc przejść całość turysta musiałby poświęcić na podziwianie dzieł sztuki, aż trzy miesiące swojego życia. Przyglądając się uważnie architekturze Paryża i zachwycając pięknem wielu zabytków należy także zwrócić uwagę na miejska zabudowę. Pamięta ona czasy, w których nie istniał jeszcze dzisiejszy trend nowoczesnych bloków i domów jednorodzinnych. Szczególnie na południu można spotkać wiele budynków w typowym tzw. prowansalskim stylu. Jest on wyjątkowy, sielski i sprzyja domowej atmosferze. Nie dziwi w tych okolicznościach fakt, że tak chętnie wiele osób urządza własne kuchnie w odniesieniu do prowansalskich stylizacji.

Architekt wnętrz Pruszków