Do objawów abstynencyjnych zaliczamy: nadciśnienie tętnicze, drżenia mięśniowe, tachykardię, wymioty, nudności, biegunki, rozszerzenie źrenic, bezsenność, wysuszenie śluzówek, zaburzenia snu, wzmożoną potliwość oraz lęki. Nie zapominaj, że każde spożycie alkoholu pozostawia ślad w ludzkim organizmie.

Jeżeli nie jesteś uzależniony od trunków alkoholowych, następnego dnia po spożyciu czujesz się po prostu chory. Występują u ciebie bóle głowy, rozdrażnienie, niezdolność do dłuższego wysiłku fizycznego i umysłowego – kłopoty z koncentracją, nudności, a nawet wymioty.

Są to oczywiście objawy kaca. U osób, które są uzależnione od alkoholu do objawów zatrucia (kaca) dołączają się objawy tak zwanego zespołu abstynencyjnego.

Kiedy pojawiają się objawy zespołu odstawienia? Zespół ten pojawia się po kilku latach regularnego picia alkoholu. Dokuczliwe objawy zespołu można zaobserwować w czasie trzeźwienia.

Organizm uzależnia się od alkoholu – po latach systematycznego picia jest on niezbędny do„prawidłowego ”funkcjonowania organów!.

http://www.tophifi.pl/yamaha-soundbary.html http://szczepionki.net.pl