By zdać egzamin na prawo jazdy trzeba oczywiście posiadać odpowiednią wiedzę teoretyczną i praktyczną, ale istnieje kilka wskazówek, które pozwolą lepiej się do tego przygotować i pozytywnie zdać egzamin na prawko. Podstawą jest wybór dobrej szkoły jazdy, która przekaże kursantowi całą wiedzę niezbędną do bezpiecznego i prawidłowego poruszania się autem po jezdni.

Poniżej znajdziesz kilka porad, które być może okażą się pomocne!

Nie zapomnij o teorii!

Praktyczna umiejętność prowadzenia auta i prawidłowego zachowania się na jezdni na pewno jest bardzo ważna, ale nie należy zapominać o teorii. Rozwiązuj przykładowe testy i ciągle utrwalaj swoją wiedzę teoretyczną, która przekłada się na tę praktyczną.

Upewnij się, że liczba zajęć jest wystarczająca

Szkoły nauki jazdy mają określoną liczbę godzin teoretycznych i praktycznych przeznaczoną na jednego kursanta. Każdy jednak uczy się inaczej i dla jednych będzie to liczba wystarczająca, a dla drugich zdecydowanie zbyt mała.

Jeżeli zatem nie czujesz się zbyt pewnie za kierownicą, weź dodatkowe jazdy, na których podszkolisz się z manewrów, które sprawiają Ci najwięcej trudności. Wykupienie kilku godzin będzie na pewno mniej stresujące i tańsze, niż wykupienie kolejnego egzaminu po tym niezdanym.

Sprawdź, co Tobie i innym sprawia najwięcej kłopotu

wtelefonie.mapy-navi.com.pl

Skup się na tym, co sprawia Ci najwięcej problemów i poświęć takim manewrom więcej czasu. Rozeznaj się również w najczęstszych błędach popełnianych przez innych kursantów na egzaminach i staraj się ich uniknąć.

Staraj się opanować stres

Stres to jeden z największych wrogów podczas egzaminu na prawo jazdy. To właśnie przez stres możesz popełnić błędy, które w normalnej sytuacji nie miałyby miejsca.

Wyśpij się przed egzaminem, zjedz śniadanie, a egzamin potraktuj jak przejażdżkę z pasażerem, którą odbywałeś w ciągu nauki jazdy.

https://www.tophifi.pl/aktualnosci/teac-ha-p90sd-twoj-muzyczny-przyjaciel-na-kazda-okazje/