W niektórych saunach opłaty pobierane są w zależności od spędzonego na kąpieli czasu. W związku z tym klienci takiego ośrodka starają się działać tak, by ograniczyć opłaty. Niestety nie zawsze takie podejście daje dobre skutki.

Pamiętajmy, że sauna jest czasem na relaks, ma być przyjemnością. Pośpiech i liczenie każdej sekundy nie sprzyjają wypoczynkowi. Ważniejsza wada skracania czasu polega jednak na tym, że najczęściej odbywa się to poprzez możliwie szybkie schładzanie organizmu lub nawet unikanie tego etapu pobytu.

Sauna kojarzy się z przebywaniem w pomieszczeniu grzewczym, a pozostałe czynności są często traktowane jako dodatek. Nie jest to właściwe podejście. Podczas przebywania w saunie wszystkie etapy są równie istotne.

www.barometr-nieruchomosci.pl

Zdecydowanie nie powinniśmy przebywać w pomieszczeniu grzewczym, kosztem schładzania organizmu. Co więcej, jeden i drugi etap kąpieli musi trwać odpowiednią ilość czasu. Skuteczne schładzanie zwykle trwa przynajmniej dziesięć minut.

Wówczas polewamy chłodną wodą cale ciało i dokładnie je osuszamy. Równie istotny jest etap odpoczynku po ostatnim wyjściu.

brodzik posadzkowy montaż ławki biesiadne do ogródków piwnych