Hitem ostatnich lat jest z pewnością szminka. Wszystko wzięło się od rosnącego zainteresowania urodą w dziedzinie profesjonalnego makijażu. Usta stają się bardzo wyraźnym, ostatnim elementem dopełniającym całe arcydzieło.

Wiele kobiet zastanawia się jednak w jaki sposób prawidłowo dobrać odcień szminki do własnych potrzeb, odcienia oczu, barwy włosów. Trendy w tej dziedzinie nie zarysowują wyraźnych granic pomiędzy blondynkami, a brunetkami. Zawsze będzie się mówiło, że dla pierwszych bardziej pasują róże, dla drugich czerwienie.

Jednak z pewnością profesjonalne studia makijażu odchodzą od reguły, a naprzeciw rozważaniom staje różnorodność i zabawa. Obecnie istnieje tak wiele producentów marek pomadkowych, błyszczyków, lakierów do ust, że można rzeczywiście wybierać godzinami. Jest jednak jeden problem, który nurtuje dużo kobiet.

www.pbdclnt.com

Bowiem pięknie podkreślone usta są efektowne tylko wtedy, kiedy zęby są idealnie białe. Nie każda pani może cieszyć się lśniącym, białym kolorem, dlatego istnieją porady, w jaki sposób dobierać ton, barwę szminki, by uniknąć podkreślenia tej niedoskonałości. Przede wszystkim należy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach:

  • Odważne, mocne kolory są ratunkiem dla powyższego problemu.

    Warto więc sięgać po wszelkie odcienie fuksji, czerwieni, ciemnego burgundu;

  • Należy unikać ciepłych tonów brzoskwini, pomarańczy, żółci, różu;
  • Najnowsze porady mówią także o zwróceniu uwagi na kolor dziąseł. Bowiem dobranie szminki, która będzie najmniej kontrastować z tym elementem uzębienia – to klucz do sukcesu;

Testowanie różnych odcieni pomadek np. w drogeriach to kolejny świetny pomysł na dobranie odpowiedniego produktu.

Najważniejsze jest to, aby czuć się dobrze z danym kosmetykiem na ustach. Na nic zdają się różnego typu porady (na które warto zwrócić uwagę, lecz nie zawsze nadadzą się do każdego typu urody i wymagań), kiedy w rezultacie kobieta będzie czuła się np. niekomfortowo.

Wszystkim kobietom polecamy ciepłe garsonki na zimę w promocyjnej cenie