Pozytywny wpływ sauny obserwuje się w wielu obszarach medycyny. Nie oznacza to jednak, że do komory grzewczej można wchodzić z dowolną chorobą, bez uprzedniego pytania lekarza. Jeśli tylko podejrzewamy, że wysoka temperatura w saunie może nam zaszkodzić, koniecznie zapytajmy wcześniej specjalistę o zdanie. Z drugiej strony, może się zdarzyć, że to właśnie lekarz sam zaleci nam regularne sesje w komorze grzewczej. Sauna nie należy tutaj do tzw.

medycyny alternatywnej. Nie ma nic wspólnego z akupunkturą czy homeopatią. Wysoka temperatura w saunie i naprzemienne ochładzanie i nagrzewanie organizmu mają realny wpływ nasze zdrowie. Reakcję ciała odczujemy zresztą bardzo szybko – gdy tylko zaczniemy się pocić a tętno znacznie przyspieszy. Na jakie schorzenia sauna może nam pomóc? Przykładów stosowania komory grzewczej jako środka leczniczego jest bardzo wiele.

www.ksrutkowski.pl

Wymienić można by liczne choroby skóry, urazy układu kostnego, choroby systemu krążenia, schorzenia kobiecych narządów płciowych a także choroby układu trawiennego.

Żaluzje plisowane Wolsztyn sprawdzenie mieszkania przed kupnem