Nie każdemu podobają się sztywne, oficjalne garnitury oraz klasyczne kostiumy, ograniczające wolność w wyrażaniu siebie. To prawda, że w pracy, niezależnie od stanowiska, powinno się wyglądać schludnie i elegancko, ale czasem chciałoby się wprowadzić do codziennych strojów trochę luzu.

W firmach, w których nie obowiązuje tak zwany dress code, można czasem pozwolić sobie na nieco swobodniejsze stylizacje. Wszystko jednak w granicach dobrego smaku.

Jeśli chodzi o spodnie do biura, to doskonale sprawdzą się zarówno te szersze, jak i proste fasony. Za wszelką cenę należy jednak unikać legginsów oraz biodrówek.

Dobrze również zwracać uwagę na kolory i wybierać te bardziej stonowane lub ciemne, najlepiej czarne, granatowe lub szare. W miejscach pracy dobrze prezentują się także koszule, które wbrew pozorom nie muszą być wcale nudne.

Czasem kilka ciekawych dodatków wystarczy, by ożywić nieco każdą kreację. Warto też decydować się na rozpinane swetry (zwłaszcza w chłodniejsze dni) lub stylowe golfy.

Kiedy natomiast sprzyja pogoda, nie zaszkodzi założyć czasem elegancką sukienkę czy ulubioną spódnicę, koniecznie taką za kolano.

spódnice