super-box Postęp

Pielęgnacja ust w chłodne dni

Kiedy kończy się lato, zmieniają się także nawyki pielęgnacyjne. Dotyczy to całego ciała. W lato skóra jest promienna, łatwo ją nawilżyć. Używa się bowiem balsamów, mgiełek, nakładając potem lekką warstwę ubrań, umożliwiając kosmetykom dokładne wyschnięcie.

http://dietadlawlosow.pl/dieta-detoks/

Usta są wyjątkową częścią ludzkiego ciała, gdyż będąc bardzo delikatne – są narażone na działanie wielu czynników zewnętrznych: słońca, wiatru, niskiej temperatury. Z doświadczenia wiadomo, że najgorzej jest dbać o nie w chłodne dni. Dla porównania – w lato wystarczy pomadka ochronna z filtrem. Wytłumaczeń może być wiele.

Przykładowo – gdy temperatura osiąga znaczne poziomy, a kobiety korzystają ze słonecznych pryszniców – raczej rezygnują z mocnych makijaży i kolorów na ustach. Jesienią i zimą mamy ochotę na podkreślenie tego elementu twarzy, jednak nie jest to proste, gdyż ciężej jest usunąć np. martwy naskórek. Oto kilka porad, które pozwolą na efektywną pielęgnację ust:

  • Używanie wszelkiego rodzaju balsamów, pomadek oraz tłustego kremu.

    Bez tych kosmetyków raczej nie powinniśmy ruszać się z domu. Dodatkowo wskazane jest robienie maseczek przeznaczonych właśnie regeneracji delikatnych ust;

  • Pielęgnacja powinna odbywać się z jak największą częstotliwością. Z reguły nie zapobiega się przed działaniem np. niskiej temperatury, tylko leczy się efekty z tym związane, czyli suchy naskórek.

    Nie należy działać w ten sposób i pamiętać, że pielęgnacja witaminą A i miodem to najlepsze, czym można obdarować nasze usta;

  • Odpowiednia dieta sprzymierzeńcem pięknych, nawilżonych ust. Warto pamiętać o tym, że pielęgnacja powinna odbywać się także od środka. Picie dużej ilości niegazowanej wody, jedzenie warzyw, owoców – sprawią, że problem spierzchniętych ust nie dotknie nas w znaczny sposób.

.

http://epelo.pl/Asortyment_Fryzjerstwo_WLOSY_Stylizacja-wlosow(2,21862,).aspx