Kiedy kończy się lato, zmieniają się także nawyki pielęgnacyjne. Dotyczy to całego ciała. W lato skóra jest promienna, łatwo ją nawilżyć. Używa się bowiem balsamów, mgiełek, nakładając potem lekką warstwę ubrań, umożliwiając kosmetykom dokładne wyschnięcie.

Usta są wyjątkową częścią ludzkiego ciała, gdyż będąc bardzo delikatne – są narażone na działanie wielu czynników zewnętrznych: słońca, wiatru, niskiej temperatury. Z doświadczenia wiadomo, że najgorzej jest dbać o nie w chłodne dni. Dla porównania – w lato wystarczy pomadka ochronna z filtrem. Wytłumaczeń może być wiele.

Przykładowo – gdy temperatura osiąga znaczne poziomy, a kobiety korzystają ze słonecznych pryszniców – raczej rezygnują z mocnych makijaży i kolorów na ustach. Jesienią i zimą mamy ochotę na podkreślenie tego elementu twarzy, jednak nie jest to proste, gdyż ciężej jest usunąć np. martwy naskórek. Oto kilka porad, które pozwolą na efektywną pielęgnację ust:

  • Używanie wszelkiego rodzaju balsamów, pomadek oraz tłustego kremu.

    Bez tych kosmetyków raczej nie powinniśmy ruszać się z domu. Dodatkowo wskazane jest robienie maseczek przeznaczonych właśnie regeneracji delikatnych ust;

  • Pielęgnacja powinna odbywać się z jak największą częstotliwością. Z reguły nie zapobiega się przed działaniem np. niskiej temperatury, tylko leczy się efekty z tym związane, czyli suchy naskórek.

    Nie należy działać w ten sposób i pamiętać, że pielęgnacja witaminą A i miodem to najlepsze, czym można obdarować nasze usta;

  • Odpowiednia dieta sprzymierzeńcem pięknych, nawilżonych ust. Warto pamiętać o tym, że pielęgnacja powinna odbywać się także od środka. Picie dużej ilości niegazowanej wody, jedzenie warzyw, owoców – sprawią, że problem spierzchniętych ust nie dotknie nas w znaczny sposób.

.