Kiedyś nie zwracało się nadmiernej uwagi na trwałość makijażu. Można to jednak usprawiedliwić brakiem odpowiednich produktów, czasu, ale także specjalistów, których dziś mamy bez porównania więcej. Trendy się bardzo zmieniły z biegiem lat i pewnie nie raz zmienią się ponownie. Dziś profesjonaliści makijażowi oraz wszelkie blogerki modowe, lifestylowe uważają, że najważniejsze w makijażu jest to, aby wyglądał równie dobrze tuż po nałożeniu, ale zarówno po kilku godzinach pracy, wysiłku, stresu.

Wszystko po to, aby zaoszczędzić najcenniejsze, co można sobie wyobrazić – czas. Aby tego dokonać potrzeba:

 • Bardzo mocno dbać o skórę twarzy, od której wszystko zależy. Nawet najdroższe kosmetyki zdadzą się na nic, kiedy cera będzie nienawilżona, czy zanieczyszczona. Naprzeciw takim problemom wychodzą przede wszystkim specjalne peelingi, płyny micelarne, żele oczyszczające.

  W drugiej kolejności kremy nawilżające. Najważniejszy jest fakt określenia indywidualnego typu cery i dobrania odpowiednich kosmetyków, które będą dawać zamierzone efekty. Należy także pamiętać, że skóra potrzebuje kilkunastu minut na wchłonięcie się kremu. Zbyt szybkie nałożenie kosmetyków sprawi, że makijaż będzie się zwijał, przetłuszczał i nie będzie wyglądał ładnie;

 • Bazy pod makijaż to trik makijażystów, których boją się współczesne kobiety.

  Sapunoteka wizaż

  Powodem tego jest wyobraźnia o kolejnej, obciążającej skórę warstwie. Profesjonaliści radzą jednak, aby nie rezygnować z tych kosmetyków. Niewielka ich ilość sprawia, że rzeczywiście makijaż dłużej się trzyma, cera jest bardziej promienna, a nałożone kolory – osiągają najwyższy poziom pigmentacji przez długie godziny;

 • Ostatnim elementem, który sprawi, że makijaż będzie cieszył się trwałością jest odpowiednie nałożenie kosmetyków. Do tego służą kolejno: specjalne gąbki, pędzle, itd.

  Wszystkie odpowiadają za aplikację innych produktów. Odpowiednie nałożenie wiąże się z osiągnięciem lepszych rezultatów.

.

www.justcause.pl www.biegdlapokoju.pl