super-box Postęp

Spodnie czy spódniczka, czyli co powinna założyć do pracy kobieta

Spódniczka to element garderoby, który sprawia, że kobieta staje się elegancka i zwraca na siebie większą uwagę niż zwykle. Nogi wyglądają w niej przecież bardziej atrakcyjnie, a właściwy krój podkreśla dodatkowo atuty konkretnej sylwetki.

Panie zakładają spódniczki praktycznie wszędzie – do miasta, na spotkanie z koleżankami czy luźną imprezę. Oczywiście, ich odpowiedni rodzaj będzie idealnym rozwiązaniem także do pracy.

Kiedy wybiera się spódniczkę do pracy, trzeba przede wszystkim zadbać, by nie była za krótka. Pod żadnym pozorem nie wolno się decydować na wciąż modną miniówkę – najbezpieczniej nosić modele midi, kończące się nieco za kolanami lub, jeśli kobieta tak woli, jeszcze dłuższe.

Kolor, jaki się wybierze, nie powinien łamać zasad, przyjętych w danym miejscu pracy. Na pewno wszędzie sprawdzi się klasyczna czerń i granat, w przypadku innych kolorów lepiej dobrze się zastanowić.

Mówi się, że panie lepiej wyglądają w spódniczkach, jednak są kobiety, które za spódniczkami nie przepadają, bo po prostu czują się w nich źle. Naturalnie, założenie spodni nie będzie poczytane za żaden nietakt, o ile również zostaną odpowiednio dobrane.

Poleca się szczególnie modele z długimi, szerokimi nogawkami o uniwersalnej, czarnej barwie.

kalosze robocze