Moda dla mężczyzn

Większość znanych i powszechnie rozpoznawalnych elementów mody lat siedemdziesiątych dotyczy raczej damskich ubiorów. Prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że to właśnie przedstawicielki płci pięknej najchętniej wyrażają swoje zainteresowanie dla modowych trendów.
Nie oznacza to jednak, że hipisowska moda męska nie jest godna zainteresowania. Wręcz przeciwnie – warto wiedzieć, jakie elementy można przypisać stylizacjom ówczesnych mężczyzn.
Co ciekawe, wiele trendów było wspólnych dla obu płci. Możemy zaliczyć tutaj przede wszystkim skłonność do noszenia długich, rozpuszczonych włosów.
Nie były utożsamiane z niedbalstwem czy określonymi gatunkami muzyki, ale raczej z manifestowaniem swojego pragnienia wolności. Mężczyźni bardzo chętnie wkładali też spodnie – dzwony.
Nikogo nie dziwiły szerokie nogawki czy rozmaite, przykuwające uwagę zdobienia. Charakterystyczne dla lat siedemdziesiątych było noszenie koszul z kołnierzykami o przedłużonych rogach.
Z czasem coraz większą popularność zdobywał również styl disco, związany z połyskliwymi tkaninami i występem Johna Travolty w „Gorączce sobotniej nocy”.
Przeczytaj również: Rockowy styl Madonny
Przeczytaj również: Konkurencja dla hippie – punk
Przeczytaj również: Dress code w pracy – kontrowersje
Polecane artykuły

Decoupage – odnawianie przez dekorowanie
Jedną z wielu metod stylizacji mebli jest bardzo popularna technika decoupage, która charakteryzuje się wspaniałym efektem barwnych motywów. Najogólniej mówiąc to przyklejanie wyciętych wzorów z papieru na wybranej powierzchni. Warto jednak podkreślić, że pole do manewru jest bardzo duże, bowiem

Muzyka źródłem inspiracji w modzie
Muzyka jest również głównym źródłem inspiracji do tworzenia naszych ubrań. Popularne w ostatnim okresie rock i punk, sprawiły, że na wybiegach oraz w praktycznie wszystkich sieciowych sklepach, pojawiły się stroje odzwierciedlające te style muzyczne. Pokochaliśmy tego tupu motywy, dlatego są one o