super-box Postęp

Kupujemy koc

Koc ma nie tylko ogrzewać nasze ciało podczas chłodniejszych dni, ale także pełnić funkcję dekoracyjną. Obecnie można znaleźć najróżniejsze wzory koców, dzięki temu możemy je odpowiednio dobrać do wystroju danego pomieszczenia. Ważniejszym czynnikiem jest jednak to, z jakiego materiału zostały one wykonane. Koce wełniane są zalecane dla osób, które uskarżają się na schorzenia reumatyczne i stany zapalne.

Najlepiej wybrać takie koce, które wykonane są z czystej wełny. Te bowiem najlepiej utrzymują najbardziej optymalną temperaturę ciała. Koce wełniane sprawdzają się zarówno przy wysokich, jak i niskich temperaturach. W przypadku alergików zalecane są koce polarowe.

Są one przyjemne w dotyku oraz miękkie. Polarowy koc wykazuje ponadto odporność na mechacenie. Za jedne z najbardziej eleganckich uchodzą koce żakardowe. Dodatkową ich zaletą jest bardzo wysoka wytrzymałość.

www.elastyczni.com.pl

Koce żakardowe wykonane są najczęściej z dwóch rodzajów tkanin: bawełny oraz akrylu. Koce żakardowe najczęściej kupowane są dla małych dzieci.

piżamy vamp