Skuteczne i przyjemne czyszczenie zależy nie tylko od naszej pracowitości i tego, jakich środków myjących użyjemy. Nikt przecież nie czyści gołą ręką. Korzystamy z wielu pomocnych akcesoriów, które pozwalają szybko usuwać brud każdego rodzaju. Rynek oferuje nam mnóstwo ścierek, gąbek i myjek, które nadają się do rozmaitych zastosowań. Podstawowym orężem w walce z domowym brudem są ściereczki tekstylne. Namaczamy je w wodzie, dodajemy trochę detergentu i już możemy usuwać kurz czy odkażać blat kuchenny.

https://remstonesklep.pl/Fornir-kamienny

Po wypraniu takiej ścierki da się użyć nawet kilkanaście razy, co czyni ją wydajną i oszczędną. Możliwości jest rzecz jasna znacznie więcej. Dużą popularność zdobyły ścierki wykonane z mikrofibry. To syntetyczne włókno o specjalnej strukturze, które cechuje się doskonałą absorpcją płynów oraz zabrudzeń. Czasami można nimi bardzo udanie myć samą wodą, bez używania środków chemicznych. Da się nawet kupić mopy z mikrofibry, co pozwala sprawniej myć podłogi.

Specjalnie z myślą o odkurzaniu zaprojektowano rękawice z tej tkaniny, która znana jest również z właściwości antyelektrostatycznych. Jak widać materiał ten okazuje się być szalenie wszechstronny. Mycie wanien, a także powierzchni ceramicznych ułatwią gąbki z pojemnikiem na środek czyszczący. Wystarczy wlać trochę wody, jakiegoś płynu i już można wygodnie usuwać zabrudzenia – również z naczyń i sztućców. Skoro wspomnieliśmy o naczyniach – silnie zabrudzone garnki przywrócimy do porządku za pomocą drucianego czyścika. W jednym opakowaniu znajduje się zwykle kilka sztuk, a cena nie jest wysoka.

części do kuchenek elementy palników łóżko domek 160x80 wrocław