Makijaż dla kobiet, które obracają się w sferze biznesu nie może być przesadzony ani wyzywający. W takim makijażu należy postawić na elegancję, a przy tym zachować efekt naturalności. Niezwykle ważny jest umiar i umiejętne stosowanie jego zasady przy wykonywaniu makijażu.

Makijaż powinien być w stanie utrzymywać się przez cały dzień, dlatego warto zainwestować w dobrą bazę pod podkład. Taka baza skutecznie utrzyma makijaż oraz wyrówna niedoskonałości cery. Przyda się także korektor, który zaaplikujemy pod oczy oraz na problematyczne miejsca.

Podkład nie może być ani zbyt jasny, an zbyt ciemny. Puder w kompakcie powinien zmatowić cerę i zapobiec jej świeceniu. Kości policzkowe delikatnie muskamy bronzerem, który wymodeluje naszą twarz.

Również cienie muszą być precyzyjnie nałożone i trwałe. Na rynku dostępna jest także baza pod cienie, która pozwoli na zachowanie ich trwałości. Najlepiej wybrać cienie w delikatnych, cielistych barwach lub zdecydować się jedynie na wykonanie kreski za pomocą kredki.

To wytuszowane rzęsy powinny być główną ozdobą oczu. Zrezygnujmy z krwistoczerwonych pomadek i wybierzmy te w odcieniach jasnego brązu lub lekkiego różu.

naukowe.waw.pl