Malarstwo, rzeźba, ogólnie pojęta sztuka stała się współczesnym motywem wykorzystywanym na ubraniach. Każdy ze światowych projektantów inspiruje się wieloma artystami, wykorzystując artystyczne wzory do tworzenia nowych kolekcji.

Jeden ozdobny akcent, niezależnie od tego czy znajdzie się na butach, kurtce czy bransolecie, wystarczy do stworzenia modnego wyglądu. Jaskrawe kolory stwarzają interesujące zestawienie z klasyczną czernią.

Kolory, a raczej ich wymieszanie, niczym obrazy Picassa, czy szeroko pojęte miejskie graffiti, to wielobarwne wstawki wykorzystywane na bluzkach, a nawet butach, sprawiają, że nasze życie przestaje być szare. Naszywki w różno kolorowych kształtach, równych trójkątach, kołach czy kwadratach, to małe abstrakcje, które potrafią zwykłą rzecz zamienić w wersje oryginalną.

www.kreciarobota.com.pl

Nieregularne kleksy, plamy farb, czy przenikające się kolory, to awangardowa wersja współczesnej mody. Tradycyjne malarstwo również znalazło swoje miejsce na współczesnej odzieży, w postaci eleganckich nadruków stwarza efektowne wykończenie.

sukienki na wesele Pakuten.pl https://strefaplastyka.pl/