Architektura wnętrz to sztuka planowania wnętrz architektonicznych. Dziedzina ta obejmuje wystrój wnętrz, a także wyposażenie ruchome danego pomieszczenia. Przy projektowaniu brane są pod uwagę kwestie estetyczne, ale i praktyczne. Specjalistą w tej dziedzinie jest architekt toruń, czyli osoba zajmująca się planowaniem wystroju i wyposażenia wnętrz. Architektura wnętrz łączy budownictwo i plastykę.

Polega na kreowaniu i projektowaniu rożnego typu wnętrz, od małych sypialni w mieszkaniu, po stoiska targowe dla wystawców. Architekt planuje wnętrze, dobierając odpowiednie kolory, materiały, oświetlenie i inne elementy. W swoich projektach łączy piękno i ergonomię.

Kim jest profesjonalny architekt wnętrz?

Czym powinien wyróżniać się dobry, profesjonalny architekt wnętrz, któremu można powierzyć kształtowanie naszych wnętrz? Otóż dobry architekt to taka osoba, która posiada nie tylko zmysł estetyczny i wiedzę o planowaniu i kształtowaniu wnętrz, ale również wiedzę z zakresu ofert rynkowych dotyczących różnych materiałów wykończeniowych, takich jak panele, tapety, farby. Najlepszy architekt będzie posiadał umiejętność doboru właściwego koloru, oświetlenia, faktury i różnych elementów, które złożą się na całą aranżację wnętrza.

Stworzona przez architekta przestrzeń ma być spójna, estetyczna i ergonomiczna. Profesjonalny architekt musi wykazać się kreatywnością, wiedzą z różnych dziedzin i umiejętnością planowania.

Zawód architekt wnętrz

www.gramofon.com.pl

Jak zostać architektem wnętrz? Najprostszą drogą, by zostać architektem wnętrz są studia na odpowiednim kierunku. Choć studia z zakresu architektury nie zawsze są koniecznością, to i tak dają one rozległą wiedzę, przydatną w tym zawodzie. Studenci architektury zdobywają wiedzę i umiejętności, które mogą wykorzystać w późniejszej pracy z klientem.

Na studiach prowadzone są przedmioty ogólne, takie jak historia sztuki, historia wzornictwa czy prawo autorskie, ale i przedmioty plastyczne i kierunkowe, do których zaliczamy rysunek, malarstwo, rzeźbę, materiałoznawstwo, a nawet historię mebli. Przyszli architekci wybierają konkretne specjalności i zdobywają wyspecjalizowaną wiedzę, którą mogą wykorzystać w późniejszym zawodzie. Praca architekta wnętrz nie należy do najłatwiejszych. To wymagający zawód. Architekt musi wciąż udoskonalać swój warsztat, by jego wiedza i umiejętności były zgodne z obowiązującymi trendami.

Coraz więcej dekoratorów wnętrz stawia na samozatrudnienie i otwiera własną firmę (pracownię).

Korzystanie z usług architekta wnętrz

Kto może skorzystać z usług architekta wnętrz? Niemalże każdy – zarówno osoby prywatne, jaki i firmy. Architekt wnętrz zajmuje się aranżacją mieszkań, domów, hoteli, kin, banków, biur i wielu innych obiektów. Zajmuje się także formami małej architektury, takimi jak stoisko firmy na targach, plac zabaw czy znaki informacji wizualnej. Architekt wnętrz nie tylko tworzy właściwy projekt, ale i nadzoruje jego realizację.

Skórzewo mieszkanie dla rodziny na sprzedaż Skórzewo Deweloper Skórzewo, domy i mieszkania w Skórzewie