Lato to doskonała pora na wypoczynek. Na przełomie lipca i sierpnia temperatury w Polsce są największe, toteż wiele osób szuka schronienia w chłodnej wodzie jezior i rzek. Jednak bardzo często takich miejsc po prostu brakuje, w związku z czym powstaje wiele dzikich plaż. O czym, więc należy pamiętać przygotowując projekt takiego obiektu? Przede wszystkim należy zastanowić się, czy można w mieście wydzielić odpowiednie miejsce lub czy w ogóle znajduje się w nim właściwy zbiornik wodny, który spełniałby właściwe standardy. Budowa kąpielisk nie jest czynnością łatwą.

Należy przygotować teren zarówno bezpieczny, jak i położony w atrakcyjnej lokalizacji, bez zbędnego hałasu ruchu ulicznego. Również niefortunny brak jezior i rzek nie stanowi, w dzisiejszych czasach, ogromnej przeszkody. Można na przykład budować odkryte baseny, zawierające wszystkie niezbędne elementy plaży, łącznie z piaskiem i kolorowymi leżakami. Oczywiście w najlepszej sytuacji są miasta, który posiadają naturalne kąpieliska. Muszą one jednak spełniać właściwe wymagania sanitarne, wykluczające występowanie niebezpiecznych bakterii, mogących zagrażać zdrowiu ludzi.

Bez względu na to, czy plaża będzie naturalna czy też nie, jedno jest pewne – w upalne dni na pewno spełni swoją funkcję.

Projektowanie wnętrz Grodzisk Mazowiecki