Odpowiednio dobrane cienie do powiek podkreślają piękno oczu. W zależności od barwy tęczówki, należy wybrać inny kolor cieni. Najlepiej trzymać się zasady, która mówi, że najlepiej pasują nam barwy kontrastowe.

Zielonookie panie powinny unikać zielonych cieni, niebieskookie niebieskich i tak dalej. Jeśli jesteśmy posiadaczkami niebieskich oczu, wybierzmy cienie w brzoskwiniowych lub brązowych barwach. Tutaj sprawdzi się również lekki róż.

Zielone i piwne oczy polubią się z fioletami. Będą dobrze prezentowały się także w pomarańczowo-brązowych kolorach.Szarookie panie powinny zaprzyjaźnić się z cieniami w kolorze chłodnego brązu czy purpury.

Szczególnie korzystnie będą wyglądały wszelkie zimne barwy. Warto wiedzieć, że jeśli zależy nam na naturalnym wyglądzie, warto stosować brązowe cienie do powiek. Taki kolor powiększa oczy.

Uważajmy przy nakładaniu zielonych cieni, bo nieodpowiednia aplikacja stworzy efekt sztuczności. Jeśli mamy głęboko osadzone oczy, powinniśmy wybrać cienie w kolorze różu.