Zabiegi kosmetyczne kojarzą się dwoma konkretnymi cechami: wysoka cena i niebywały relaks. Nie wszystkich stać na korzystanie z usług profesjonalnych salonów kosmetycznych, czy też usług SPA. Jak się okazuje, bardzo dużą część zabiegów kosmetycznych w swobodny sposób można wykonać w domowym zaciszu. Trzeba jednak mieć niewielkie umiejętności, oglądać poradniki i czytać fora internetowe. Oto lista zabiegów, dzięki którym można zaoszczędzić:

  • Farbowanie włosów to dość szczególny zabieg kosmetyczny, który bardzo mocno wpływa na wygląd i jakość włosów.

    Profesjonalne salony fryzjerskie charakteryzują się tym, że ceny tego zabiegu wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych! Wszystko zależy jednak od renomy daleko salonu, używanych kosmetyków, doświadczenia profesjonalistów, ale przede wszystkim od włosów klientki. Im dłuższe i gęstsze – tym drożej. Nie oznacza to jednak, że posiadaczki pięknych włosów muszą ograniczać się do posiadania naturalnego odcienia przez całe życie. Wystarczy natomiast skorzystać z oferty drogerii i zakupić odpowiedni odcień farby do włosów. Poprawna aplikacja produktu zagwarantuje oczekiwane efekty, tanim kosztem;

  • Regulacja brwi i henna to bardzo proste zabiegi kosmetyczne, które z pewnością można wykonać w domu.

    Taka usługa u profesjonalnej kosmetyczki kosztuje nawet kilkadziesiąt złotych. Efekt jednak nie utrzymuje się długo – bo około tygodnia. Warto więc zaoszczędzić na takiej usłudze i spróbować zrealizować to w zaciszu swojego domu. Wystarczy zaopatrzenie się w dobrą hennę i zapoznanie się z najważniejszymi zasadami regulacji brwi (pełno ich w internecie, czy specjalistycznych książkach).

.

www.waytoimagine.com